| alexandraFdh a întrebat:

acum cateva zile am PIERDUT un Nokia c7. Credeti ca il mai pot recupera daca aceea persoana i-a scos cartela si cardul de memorie? adica stiti ce pot face? am o idee cu cine l-ar putea fi furat dar aceea persoana a plecat in alta tara... daca nu mai e in Romania il mai por recupera? pls raspuns urgent~! DA
U FUNDA +VOT (va rog scuzati categoria)

Răspuns Câştigător
| Icar25 a răspuns:

Nu il mai poti recupera doar daca depui plangere la politie si daca politia gaseste hotul si acesta are telefonul (asta numai in cazul in care poti dovedi cu acte ca este al tau de ex: certificat de garantie sau orice altceva pe care sa existe imei-ul telefonului) si atunci poti sa il recuperezi numai dupa ce se incheie investigatia. In alte tari te duci pur si simplu la operatorul de telefonie mobila si il blocheaza cu ajutorul imei-ului si hotul nu il mai poate folosi, dar acest procedeu nu exista inca in Romania.

| alexandraFdh explică (pentru Icar25):

Si ce poate face ca eu sa nu il mai gasesc nici cu ajut politiei nici al operatorului?

4 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

Nu poti face nimic in cazul asta.

| alexandraFdh explică (pentru Icar25):

Pai nu sti ce poate face ca eu sa nu il mai gasesc?

| Icar25 a răspuns:

Pai nu se mai poate face nimic in cazul tau