| ANDREIBOOS01 a întrebat:

Acum cateva zile cand am inchis PC-ul ledul galben tot palpaia..lam inchis si lam scos din priza timp de cateva min.dupa pornea mai greu.Dupa cateva zile care mam chinuit cu el nu mai pornea de loc am apasat pe butonul on/off dar degeaba. dupa am luat o surubelnita si am desfacut sursa.ce credeti? ..era plina de praf..am curatato si am puso la loc si tot nu pornea..acum daca puteti sa imi spuneti si mie daca mai pot face cv cu sursa sau sa imi iau alta noua? Precizez ca am sursa de 450w. daca nu mai am ce face cu sursa veche recomandatimi o sursa de 450w buna.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Rabit a răspuns:

Calculatorul a facut scurt-circuit undeva daca zici ca ai stins pc-ul si ledul de la procesor (cel galben) tot licarea cel mai recomandat ar fi sa te duci la un service si sa verifici daca intr-adevar e din sursa! Dar sa mai verifici ceva (daca bagi pc-ul in priza deschide carcasa si vezi daca sta aprins vreun led verede ) daca sta aprins ledul verde inseamna ca unitatea primeste curent! Sper ca am fost de ajutor. Funda?

| Rabit a răspuns (pentru Rabit):

Mesri pentru funda sper ca am fost de ajutor!

1 răspuns: