| mihaita94 a întrebat:

Sall TPU
am si eu o problema cu laptopul meu, am un asus ca 50 c si nu stiu de ce jocurile cu o grafica mai buna mi se vad in reluare. o fi din cauza driverul video? daca da, spuneti-mi ce driver trebuie sa instalez ca sa mi se vada si mie jocurile normal. din cauza ramului nu este ca are 2 gb :d
cel care ma ajuta are fundita instantaneu si vot binenteles
va rog cat mai urgent

2 răspunsuri:
| mateiesteovaca a răspuns:

Poate ca pur si simplu placa video nu este destul de puternica. Eu am ATI Radeon Premium Graphics si jocurile merg perfect, dar cele cu prea multa grafica sunt cam varza.

| Darky51 a răspuns:

Poate de la placa video, dar si procesorul are un rol mare in jocuri. Ca sa iti mearga jocurile din ziua de azi (sa luam de exemplu crysis) iti cam trebuie destul peste 1. 8ghz deci s-ar putea sa fie de la procesor. Din cate vad Asus K50c are 1. 2ghz deci tiar trebui un laptop cu un procesor mai mare, iar placa ta video ar trebui sa aiba 512mb si pixel shader 3 ca sa iti mearga jocurile mai bine. Acuma depinde ce vrei sa joci.