| anonim_4396 a întrebat:

am un var cu un pc mai slab si as vrea sa stiu daca ii merge mafia 2 pe:
widows: xp sp 3
ram: 2 gb
placa video: nVIDIA gforce nforce 430 de 256 mb
procesor: amd 2.7 single core
hdd: 500 gb

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Ai nevoie de un procesor dual core si o placa video de vreo 512 ca sa-ti mearga cat de cat bine.

| Softwer a răspuns:

Nu cred avand o placa video foarte mica, nu cred ca are sanse nici pe low

| blueangel95 a răspuns:

Placa video e acceptabila, ar putea duce jocul pe low. procesorul e problema (nu stiu cat poate). zii sa intre pe "can you run it" - dai pe google asta si acolo iti verifica automat calculatorul daca poate rula un joc.