| NecunoscutNecunoscut a întrebat:

Sall TPU
As vrea sa stiu
la world of tanks
la fiecare Tier care e cel mai bun tanc? cel mai greu cum ar veni ca acel tanc este cel mai bun
Va Rog Frumos Ajutati-ma!
Mersii
Fundaa

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

1 fiecare tanc e bun in felul lui... unele tancuri au mobliltate, unele au blindaj mai bun, altele au acuratete foarte buna... etc.
2 nu neaparat... unele tancuri grele sunt ca sa atace frontal ( is 3, t29, etc) dar sunt si unele tancuri grele care dau suport ( tiger ) in general tancurile grele nu prea au mobilitate dar dau foarte mult damage. tancurile medii sunt ca sa flancheze inamicul ( adica il ataca pe parti si in spate ) si mai sunt tancurile mici care au mobilitate si viteza dar tunurile lasa de dorit, ele sunt ca sa detecteze inamicul. sper ca team lamurit happy

1 răspuns:
| 0x11111051 a răspuns:

Toate tancurile sunt balansate. Nu exista mai bun - mai rau. Exista maini drepte si maini care cresc din c*r.

Dar daca esti incepator mergi pe linia KB-1 > IS-7.

IS-7 are blindajul din fata in forma de nas ceea ce da numai nepenetrari sau ricochet.