| SoKo0L a întrebat:

Sall TPU, cei care joaca minecraft de mult sigur stiu eu sunt novice, mi-am luat de pe net inventory editor pentru a avea TNT insa nu stiu cum sa-l aprind.Inainte am mai jucat si dadeam doar click pe el, acum insa daca dau click se sparge, am minecraft v1.7, stie cineva dc nu pot sa-l detonez?

4 răspunsuri:
| misu2315 a răspuns:

Sunt mai multe moduri : 1 dintre ele e sa aprinizi focul pe el (cu flint and steel ) al doilea mod e sa pui langa el un lever (o maneta) si dai clik pe ea sau un buton!

| Jimmy a răspuns:

Saauuu...daca vrei sa nu mori poti sa folosesti redstone si sa faci un detonator cu buton sau lever pana la un perete de obsidian(nu se sparge de la tnt) P.S: declansarea TNT prin lovire era in variantele bete mai vechi =D

| Talibak a răspuns:

Iti trebuie o torta din redstone

| MariiLetz a răspuns:

Intri in inveditor de unde iei flint&steel.
Cu flint&steel in mana dai click dreapta pe tnt si voilla.
Funda pls?