| AlleȘiAtt a întrebat:

Cine imi da si mie un program de facut poze la desktop [ecran ][ sa nu fie cu plata, sau sa nu fie temporare ] :**** Dau fundita

Răspuns Câştigător
| SyncMasterSA300 a răspuns:

De facut poze la desktop? Nu iti trebuie programa, apasa butonul Print screen (Prt Sc / Prt Scrn), se afla mai sus de butonul Home, dupa ce ai apasat te duci in Paint, apesi dreptunchiul ala care selecteaza, apasa pe imagine click dreapta si Insert, si apare imaginea care a fost pe ecran cand ai apasat tu Prt sc...

1 răspuns:
| Delicv3nt a răspuns:

Apesi pe butonul PRINT de pe tastatura apoi deschizi PAINT dai CTRL + V si save!