| intrebatorRASPUNS a întrebat:

cine stie de unde pot sa iau maxim 2 gbram?
si...merg la orice calculator?

Răspuns Câştigător
| Alexandrux3 a răspuns:

Poti sa cumperi 2GB of ram din aproape orice magazin de calculatoare/piese calculatoare etc.
Ei bine problema e ca daca mergi si ceri la vanzator 2GB ram o sa te intrebe in ce DDR, de ce?
Pentru ca sunt 3 tipuri de RAM > DDR1 (se mai noteaza la calculatoare "X Gb of RAM, nu scre 1.2.sau 3)
DDR2 si DDR3.
Ca sa stii ce DDR ai la calculator te duci cu mouseu pe My Computer dai proprietati si acolo iti arata. Funda Pls.

1 răspuns:
| VanHelsinG007 a răspuns:

Nu exista un anumit tip de rami care sa mearga la toate pc-urile.depinde ce ddr ai, in sensul ca, daca ai rami mai vechi(de ex. Ddr1 sunt mult mai scumpi de cat ddr3.1gb ram ddr 1 costa cel putin 1milion, pe cand daca ai ddr3 cu 1milion iti cumperi 4gb ram). acum fiecare cu calculatorul si norocul sau.bafta!