| Punker19 a întrebat:

Sall TPU! De ceva timp joc metin2 apollo si nu reusesc sa imi fac un set bun.Stie cineva cum se fac seturile foarte bine? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| AaN56 a răspuns:

Sall eu iti dau un exemplu de set universal fara bonusurile 6-7.Bonusuri arme(pentru war)semi om 20% str 15 patrundere si critica(la pietre poti sa faci set dau un ex:anti war+4 patrundere+4 criticala si faci asa cu toate pietrele(anti war sura ninja saman). Armura:2k pv(depinde cat e max pv)10-15 aparare sabie 10-15aparare 2 maini 10-15 aparare pumnal si daca se mai poate 10-20% reflectul corporal.Coif:semi om 15% rezistenta magie 15% rezistenta foc 15% rezistenta fulger 15% si ce mai intra(sageti daca se poate). Scut (de lv 61 anti toate caracterele la fel sa faci)Imun necunostinta str15 semi om 15% (daca intra si reflexie e perfect). Cercei:semi om15% aparare sabie 10-15% aparare 2 maini 10-15% aparare pumnal 10-15%.Bratara:1,5k-2kpv semi om 15% rez magie 15% (daca intra si 15 rez foc si fulger e perfect). Colier:2k-1,5k pv sabie 10-15% pumnal si 2 maini(si critica daca intra). Papuci la fel ca colieru. Daca esti ninja iti trebuie dex in loc de str si daca esti sura sau saman int in loc de str sau dex.Asta e un set pvp si stiu ca e greu sa prinzi bonusurile astea dar important e sa ai peste 50% aparari din fiecare. Daca esti ninja puneti necunostinta multa semi om dex patrundere si critica (mult dex ca schimba mult dmg-ul de la nor otravitor). Funda?

7 răspunsuri:
| GGL a răspuns:

Pai e metin...la ce te astepti :GRIND(adica omori monstrii pana te saturi, si apoi mai omori cativa)

| Ezikel a răspuns (pentru GGL):

rolling on the floor))))
Habar n-ai ce`i ala metin laughing

| Punker19 explică (pentru Ezikel):

Omule daca vrei sa stii joc mt de 5 ani doar ca pe apollo sunt ott felu de buguri... acum le-am invatat si sunt printre cel mai bun invatatule

| Ezikel a răspuns (pentru Punker19):

Nu vb de tine ma laughing Vb de Evoras
rolling on the floor
Scrie in dreapta pentreu cine am raspuns rolling on the floor

| Punker19 explică (pentru Ezikel):

Arolling on the floor

| Zuzulici_Brunette_1997 a răspuns:

Pai sus pui arme doua maine sabie cutite magie si HP

| Woulf_Lonelly_2000 a răspuns:

Sabie pumnal maini clopot/evantai(ce e mai folosit din astea doua la saman) si pv si la 6/7 aparari asta iti trebuie pentru papuci armura colier si cercei la scut iti trebuie imun semiom str dex int(depinde ce esti) coif iti trebuie hh magie otrava absorbtie