| Ghelutza_Ghelu_1990 a întrebat:

Imi pueti zice si mie unde gasesc si eu iron ore in minecraft? adica... in munti in pesteri pe sub apa sau unde? si cum ar trebui sa arate? am cautat peste tot si nu am gasit va rooog ajutati-ma! Multumesc anticipat! primul care raspunde si gasesc iron ore ia funda! a mai e o chestie de unde gasesc morcovi ca am sapa si nu merge sa plantez nimic... sau nu stiu eu cum?big grin va rog ajutati-ma sunt nou pe minecraft (joc singleplayer) big grinva rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| AndromedaGXY a răspuns:

Iron ore-ul se gaseste la ori ce nivel sub ori ce biom. iron ore-ul are textura unei pietre care are cateva pete de culoare cafenie, pentru a putea face rost de lingou de iron pui iron ore-ul intr-un furnal cu carbune si o sa ai iron big grin (iron ore-ul merge luat doar de la unelte de piatra in sus, nu merge spart cu unelte de lemn)

| Ghelutza_Ghelu_1990 explică (pentru AndromedaGXY):

Mai am o intrebare... ce este aia biom?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ghelutza_Ghelu_1990):

Pai padurea, jungla, desertul, oceanul, campia etc alea sunt biom-uri!