| Fcog_Cosmin_1996 a întrebat:

spuneti-mi si mie niste jocuri asemanatoare lui prince of persia

Răspuns Câştigător
| alexrock16 a răspuns:

Assasin's Creed 1-4, toate sunt bazate pe intamplari reale din anii 1000 pana prin 1700. In AC1 o sa joci cu un caracter pe nume Altair, In AC2(este impartit in AC2:Brotherhood si AC2:Revelations)vei juca cu Ezio Auditore da Firenze, un asasin italian foarte bun si tanar, preferatul meu, in AC3(Dupa mine, este cel mai reusit AC)vei juca cu Connor Kenway, si ca la Ezio, un asasin tanar si expermientat, si..AC4:Black flag nu imi place..se bazeaza pe intamplarile piratilor, il intalnesti pe faimosul Barba Neagra si stai cel mai mult pe mare, iar prea multe actiuni nu prea o sa intalnesti. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Ady100 a răspuns:

Toata seria Assassin's Creed, pentru ca este bazata pe Printul din Persia, si are grafica, poveste, gameplay, muzica, mai buna.

| Markusfrtt a răspuns:

Devil mar cry

| Fcog_Cosmin_1996 explică:

Eu as vrea jocuri ca prince of percia pentru Intel pentinium 4 cpu 2, 80 ghz 1gb ram