| XtzRaulXtz a întrebat:

vreau sami montez inca un ventilator in calculator si as vrea sa va intreb unde trebuie sa il leg ca sa se invarta?
Daca la ceva mufa ce trebuie sa scrie la mufa aia?(pe placa de baza)

Răspuns Câştigător
| DuDDy24 a răspuns:

Eu doar ti-am arata cum arata o mufa de ventilator de pe placa de baza. Baga in CHA_FAN1, cealalta e pentru ventilatorul procesoruluiwinking

2 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Uite asa ara mufa de pe placa de baza pentru ventilator http://www.phphuoc.com/......nstall.jpg
Acolo trebuie sa il conectezi;)

| XtzRaulXtz explică (pentru DuDDy24):

Man mufa aia e pentru coolerul de la ventilator? Pt ca asa mi se pare si langa ea scrie FAN_CPU deci e pentru procesor.
Am ceva de genu dar langa ea scrie CHA_FAN1 o sa se invarta daca bag la aia?

| DuDDy24 a răspuns (pentru XtzRaulXtz):

Eu doar ti-am arata cum arata o mufa de ventilator de pe placa de baza. Baga in CHA_FAN1, cealalta e pentru ventilatorul procesoruluiwinking