| marin2000 a întrebat:

Salu!
Am si eu o problema.Am facut un server de Metin2 dar cand intru in navicat imi apare Can't connect MySQL server on 'ip-ul meu'.
Am dat start la MySQL din xampp dar tot asa imi apare

Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Problemele legate de acest lucru din Navicat:
-Memorie Ram prea mica la servar 512-1024Gb Ram pentru a merge mai bine.
-Nu ai pus ip.100 Navicat sau ai pus parola gresita.
-Ai deschis mai multe porturi cu acelasi tip (Ex: 3306 este portul la Navicat) daca ai deschis la Xampp, Portmap + Navicat vrei sa si mearga desigur ca apare diferite erori.
-Servarul de sa fie pornit (sa treaca de login):
Cel mai bine este sa treaca de login la servar si astepti 1-2min si dupa deschizi navicatul va merge 100% daca nu este o problema cu servarul poate nu este setat bine?

-Servarul files are multe erori sau nu a fost modificat cum trebuie si de acesta nu merge de preferabil sa schimb alt servar files.

Mult Succces!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| marin2000 explică (pentru DragomirMihail2020):

Ms.
Apropo am facut navicat-ul dar mai am o problema acum nu imi porneste filezila si imi apare aceasta eroare:
Connection imed out
Could not connect to server
Ce pot sa fac?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru marin2000):

Simplu:
Intri in Filezila=>Edit=>Settings.
Vezi ca apare intr-un ecrean 20 timesecounds modifica si scrie 100 si dai Ok.
Dupa aceea te conectezi la filezila.