| GabiGustheru2 a întrebat:

Am creat un server de minecraft 1.11 si merge,ma joc cu prietenii mei dar nu merge perfect, gen de fiecare data cand sparg un blog se pune la loc si asa face de vreo 4 ori si nu e doar asta cand mergem in fata se blocheza timp de o secunda iar apoi ne da in spate si asa procedeaza mereu.Conecsiunea la internet e full la toti prietenii mei si la mine.Nu aveti vreo solutie pentru a rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Cati gb ram ai? daca ai sub 8 gb ram, cam asta e factorul care creaza lag ul. Daca ai router, incearca sa bagi cablul de net direct in pc.

2 răspunsuri:
| BlackLighting29 a răspuns:

Mie mi s-a m-ai intamplat. Nu stiu. Incearca sa refaci sv

| TheOneTime a răspuns:

Ai o problema cu conexiunea la internet sau ip-ul pe care ai facut serverul, incearca sa faci serverul pe ip-ul routerului tau.
Acest video te poate ajuta: https://www.youtube.com/watch?v=vVnxC6KMR_E