| Annddrreeeiiiii a întrebat:

Salut, am cumpărat recent 2 plăcuțe ram ddr4 2x8 de la Kingston. Am înlocuit plăcuțele vechi cu cele noi, iar când pornesc Pc-ul se aud 6 "beep-uri" (se aud câte 3, cu o pauză între ele) apoi își dă restart singur și asta face încontinuu. (nici nu arată imagine).
Am încercat sa scot placa video, dar tot la fel face.
Am schimbat sloturile, dar la fel face.
Țin sa precizez că am încercat iar plăcuțele vechi și funcționează.
Este vreo posibilitate ca plăcuțele noi sa funcționeze dar sa nu fac eu ceva bine? Mulțumesc.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Se pare - de fapt nu se pare, e evident - că memoriile noi NU se potrivesc