| Condratt a întrebat:

Am cumpărat un HP nou, free dos.
Am instalat un windows 8 de pe stick, pe structură de 64. Dar când am încercat să instalez o aplicație (AIMP3, VLC) primesc o eroare cu titlul NSIS.
De asemenea în dreapta jos, icoana pentru conectarea la internet apare tăiată cu un "x" roșu, deși am internet în toată casa pe toate celelalte device-uri.
Nu am primit niciun CD pentru placa de bază cu eventuale drivere.
Care ar fi problema și cum o pot rezolva?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Windows 8 își descarcă driverele pe net. Leagă laptopul la ruter direct, cu cablu - așa ar putea să meargă. Sau descarcă cumva driverele de pe pagina produsului; HP are un site excelent realizat din acest p.d.v.

2 răspunsuri:
| Valentin_Ionutz_1990 a răspuns:

NSIS e din cauza schmbarii de windows

| Condratt explică (pentru Valentin_Ionutz_1990):

Dar, nu am avut al windows instalat inainte. era free dos.