| fabyan342 a întrebat:

Am instalat fifa 15 pe leptopul meu si cand intru in el, am lag imi merge in reluare, freez-uri. Intro-ul nu are nimic, acesta merge super fara putin lag, dar dupa intro dupa ce imi cere sa apas tasta enter sau space dupa ce apas una din ele imi intra lag-ul direct. Dece? Nu mi s-a mai intamplat asta niciodata! am mai jucat fifa 15 pe laptop-ul asta. O fi de la un driver, ceva?, sau trebuie sa fac update? Va rog frumos spuneti-mi. Mentionez ca am un laptop Asus X54H. Cine ma ajuta primeste funda! Multumesc FRUMOS!

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai modelul cu dual core si Intel HD Graphics e si normal sa ai lag.

| fabyan342 explică (pentru Intruder19):

Inainte mi-a mers... acum de ce nu mai merge?

| Intruder19 a răspuns (pentru fabyan342):

Posibil sa ti se supraincalzeasca si de aici lag-ul. Seteaza din settings totul pe low si o rezolutie cat mai mica. Totusi ai nevoie de un laptop cu placa video dedicata daca vrei sa te joci.

| fabyan342 explică:

Am uitat sa mentionez ca la toate fifa-urile imi face asa, si la 14 si la 13... jocul imi intra in full screen, la intro nu am nicio problema, dar cand apas enter incepe teroarea...

| fabyan342 explică:

La acest laptop, nu ii pot pune o placa video? Sau daca as vinde laptop-ul ce pret sa mai pun sa imi iau unul mai bun.

| Intruder19 a răspuns (pentru fabyan342):

Nu ii poti pune placa dedicata si daca il vinzi mai mult de 400 lei nu iei pe el.