| Alecsandriii a întrebat:

Salut,am instalat o prostie fara sa vreau in calculator, se numeste Rising Scan e un fel de antivirus,pe scurt RAV,si un alt antivirus in japoneza sau chinaza si nu stiu cum sa le dezinstalez, am ster toate fisierele care tine de ele dar degeaba,cel putin la RAV nu pot sterge nimic, va rog cum rezolv problema, dau funda

Răspuns Câştigător
| RamCharan11 a răspuns:

Cel mai simplu este, sa reinstalezi windowsul.

3 răspunsuri:
| PaulSkate24 a răspuns:

In primul rand da un restart! Apoi intra la run si scrie asa %appdata% dai enter si te duce intr-un folder de unde poti sterge toate fisierele! Bafta :*

| ZombicideMike a răspuns:

Incearca sa instalezi CCleaner ( are si varianta gratis ), pe langa faptul ca a are niste lucruri bune pentru PC, are si o sectiune ce iti permite sa dai "Dezinstaleaza/Uninstall" la toate programele instalate. Dupa ce ai scos un program de tip antivirus din pc, dai restart, apoi navighezi in my computer si stergi folderele ramase ( daca raman )

| Danger30 a răspuns:

Intra in My Computer, si o sa vezi acolo "Add or remove programs ", dai pe ala si cauti programul care vrei sa il dezintalezi, apesi pe "Remove", si o sa til dezinstaleze. Funda?