| florinlungu a întrebat:

Salut am minecraft pe android. Cum pot sa vopsesc peretii, i-am ridicat dar vreau sa am o camera albastra de exemplu, dar pe exterior sa ramana culoarea patratului cu care am ridicat. E plictisitor sa ridic o casa si sa am peretii numai de aceeasi culoare. Ajutati- ma. Si inca ceva. Cum imi pun bec in casa? Ca e intuneric

Răspuns Câştigător
| Nicolaiciuc_Ionut_2000 a răspuns:

Ca un bloc să aibă o culoare pe o parte și altă culoare pe cealantă parte ai nevoie de moduri, mai ușor ar fi să acoperi în casă cu blocuri albastre cum ar fi lapis.Ca să ai lumină în casă pune torțe (1 stick+1 coal) sau pune blocuri de glowstone (îl găsesti in nether).[pentru mai multe inf. intreaba-mă, cunosc foarte bine minecraft inclusiv cel pentru telefon!]