| thisisMirel a întrebat:

Am o intrebare si nu prea stiu cum sa ma adresez! pai am vazut la un prieten care si-a luat un PC nou ca avea o imagine cu un izvor care curgea.Am vazut niste intrebari pe TPU si am gasit niste site-uri cu niste poze cu izvoare care curg sau cu alte poze care se misca! Dar cand am dat set as desktop background imaginea nu mi se "misca"! Am windows 7 imi trebuie vreun program ca sa pot sa mi le pun pe ecran? Si sa imi dati si mie niste site-uri cu niste imagini din acestea care se misca dau >funda+vot!:-Va roog ajutati-ma si Repede! Multumesc anticipat!big grin

1 răspuns:
| Nerd³ a răspuns:

El se interactiona cu PC-ul (misca mouse-ul etc.)? Daca nu, inseamna ca acela e un screen-saver care iti apare cand calculatorul este inactiv pentru o perioada mai lunga de timp (perioada de timp se poate vedea dand click dreapta pe desktop, properties sau propietati, sub categoria screen saver). Daca era dekstop backround atunci uite aici: ( E IN ENGLEZA )
Steps :
1) GO TO LINK
http://www.freewarefiles.com/Vital-De... and download Vital Desktop.

2) EXTRACT THE ZIP OR RAR FILE.
3)INSTALL VITAL DESKTOP USING SETUP.EXE
4)OPEN THE VITAL DESKTOP FOLDER.
5) OPEN VDCONFIG.EXE
6)SELECT 'ENABLE VITAL DESKTOP'
7)YOU CAN SEE THE LIST OF SCREENSAVERS PRESENT IN THE PC.
8)SELECT THE ONE YOU WANT AND CLICK ON APPLY.
NOW, YOU GET IT AS YOUR WALLPAPER!
IF YOU WANT TO REMOVE IT, RIGHT-CLICK ON THE DESTOP, SELECT VITAL DESKTOP AND UNCHECK IT. IF YOUR DESKTOP GOES BLACK LIKE MINE, JUST REFRESH.
NOTE: MY PC IS SLOW AT SOME TIMES IN THIS VIDEO BECAUSE OF MY SCREEN RECORDER. INSTALLING VITAL DESKTOP DOESN'T MAKE YOUR PC SLOW.