| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema cu o placa video nou achizitionata.Asus Nvidia GTX 560 DC2 OC 1GB.Toate jocurile pe care le-am instalat ies afara in timpul in care ma joc,se blocheaza sau fac ecranul negru.
Tot ce va pot zice este ca am incercat aproape toate posibilitatile:drivere,overclocking,update bios,compability mode.
Rareori cand reinstalez driverele jocurile functioneaza aproape normal cu mici caderi de FPS.
Ce mi-a mai ramas in minte este sa incerc Vbiosul de pe siteul lui Asus(care nu functioneaza),sa-l duc la un om care sa faca vbiosul manual, schimbarea placii din cauza unui defect, schimbarea unei componente sau software din cauza unui defect.(software si componente nu stiu care ar putea fi)
Calculatorul meu:
Sursa de 700w cu doua lini de 12v cu 25A fiecare
procesor amd athlon II x3 450
4 Gb ram
placa de baza AsRock n68-s ucc
placa video ASUS Nvidia GTX560 DirectCU II, OC, 1GB
Va rog un raspuns sau o indemnare.

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Descarca msi afterburner si mai scade din frecventele placii video cu 10-50MHz, apoi vezi daca e mai stabila in jocuri. http://download1.msi.com/......tup223.zip

| mikyzalles a răspuns (pentru Zangetsu):

Am sa mi-l iau si voi vedea, dar nu cred ca va face mare diferenta pentru ca am GPU Tweak si Asus Smart Doctor.

| mikyzalles a răspuns (pentru Zangetsu):

Nu a functionat cu msi afterburner. sad