| AlinGhinet02 a întrebat:

Am o nedumerire, nu sunt priceput in domeniul de calculatoare si vreau sa aflu daca pe un HDD extern se pot instala direct jocurile pe el si apoi sa le joc.
Adica, sa descarc si sa ma joc GTA V direct de pe HDD-ul extern, sau trebuie ce pun pe el sa am si in hard disk principal.
Nu e graba, dar as dori macar sa aflu de la o sursa sigura pe ea.
* Stiu ca HDD-ul extern e ca un stick, pot pune poze, filme, referate si sa le citesc direct, dar nu sunt sigur daca merge si cu un joc... nu vreau sa il cumpar degeaba si apoi sa nu am la ce il folosi.

Nu uit de funda celui care ma ajuta cel mai mult! big grin

Răspuns Câştigător
| AstroNoot a răspuns:

Nu ar trebui sa ai nici o problema procedand asa.Dar este recomandat ca HDD-ul sa foloseasca USB 3.0, care are viteza mai mare.Si eu joc Overwatch de pe un stick de 64GB cu USB 3.0.Se incalzeste cateodata, dar nu cred ca o sa ai problema asta cu un HDD.Toate cele bune, si La Multi Ani!

| AlinGhinet02 explică (pentru AstroNoot):

Deci cu USB de 3.0 merge mai bine?

| AstroNoot a răspuns (pentru AlinGhinet02):

Dap