| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu conectiunea la internet.Am un router TP-LINK si imi facea probleme mai demult cu acesul la internet.Imi scria no internet acces dar revenea curand.De obicei se intampla seara,iar a doua zi isi revenea.
M-i sa imtamplat acelasi lucru si aseara, in urma unei caderi de curent de vreo 10 minute, iar cand curentul a revenit nu se mai conecta.
Vreau sa stiu din ce cauza apare no internet acces si eventual cu am putea sa previn sau sa repar acesta problema. FUNDA!

1 răspuns:
| crystyviper a răspuns:

Incearca sa ii dai reset la router, ia o scobitoare, sau un bat de chibrit, si vezi in spatele routerului ca are o gaurica cu un buton, ti apasat acolo vreo 5-10 secunde pana isi da reset, iar dupa faci setarile din nou.Am uitat sa-ti zic, inainte sa ii dai reset copiaza setarile facute in router ca sa le sti dupa aceea ca trebuie sa le notezi iar, sper ca te-am ajutat, eu am tot un router TP-LINK.