| UrBaN99 a întrebat:

Salut, am o problema cu pc-u... nu-mi merg jocurile, abia am instalat windows'u (windows 7 profesional), si cand dau s-a deschis un joc se deschide pagina de pornire si se inchide, nu-mi da nici o eroare nimic pur si simplu' se inchide. un exemplu' de joc ar fi Lord of legends (lol),
Processor : AMD athlon(tm)II x2 260 processor 3.20 GHz
Installed memort (RAM) : 4.00 GB
System type : 64-bit Operating System
Pen and Touch : No pen or Touch input is available for this Display
Ma puteti ajuta? Funda

5 răspunsuri:
| AlyxandirClaw a răspuns:

Ai placa video dedicata? Probabil de aceea.

| UrBaN99 explică:

Cum adica "dedicata" inainte sa reinstalez windows-u' puteam sa intru-n orice joc...

| AlyxandirClaw a răspuns (pentru UrBaN99):

Poate nu ai driverele de la placa dedicata, adica de la placa video. Daca aveai. Nu ai dat toate detaliile despre calculator.

| UrBaN99 explică:

Si ce ar trebui sa fac in aceasta situatie?

| BillGates a răspuns:

S'ar putea sa fiie si ce a zis AlyxandirClaw, dar cred mai mult ca'i de la windows. Totusi descarca Driver Easy, da o scanare descarca toate driverele. Dupa, daca tot nu ai rezolvat descarca Wise registry Cleaner, Scanare, Reparare. Daca nu ai rezolvat nici asa, e de la WINDOWS adica iti blocheaza file-urile.exe. Dar numai la jocuri face asa? Incearca sa faci asta : Start, Click dreapta pe my Computer, Proprietati, Advanced System Settings, Advanced, la performance dai settings, Protection programs executions, Active protection programs executions for all programs and services except those I selected, bifezi aia. si acolo dai browse si alegi jocul tau. Trebuie sa alegi.exe al jocului nu folderu sau alte chestii.EXE. Sper ca te-am ajutat Funda?