| stmsorinik a întrebat:

Salut , am o problema cu PC-ul meu : Mereu cand ma joc , mi se blocheaza jocul , neputand sa mai ii fac nimic ( Ramane nemiscat )
+ apar diferite culori pe desktop in timp ce ma joc
+ mi se blocheaza jocul si ma da in bara si incepe monitorul sa se inchida si sa se deschida intr-una singur sau se inchide pe loc

Daca stiti... Spuneti-mi cauza , va rog !

Multumesc !

Răspuns Câştigător
| AaNdYy a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel... numa ca nu imi apar diferitele culori
cand ma joc sau... sunt pe net mi se blocheaza si nu mai pot face nimic: ori astept pana se deblocheaza pc-ul ori dau restart la unitate...

Imaginea se inghide si se deschide si primesc notificari cum ca Placa Video a intampinat o eroare (insa placa video este noua laughing )

Eu cred ca s-ar putea sa fie din cauza SLOT-urilor de legatura dintre piese...
poate nu is bine "stranse" :p

1 răspuns:
| Ftw123 a răspuns:

Diferite culori? Gandeste-te putin,clar trebuie sa fie ceva legat de placa video,poate nu e bine conectatahappy. Daca nu, incearca sa il mai stergi si tu de praf, sa faci o "curatenie de primavara" in calculatorul tau. Daca nu e curatat macar 1 data pe luna se pune mult praf pe piese si se incinge foarte repede...ca sa nu iti arda piesele de baza, se stinge sau isi da restard(la mine asa facea).
Daca te-am ajutat cu ceva fundabig grin