| StefanRO a întrebat:

Salut am o problemabig grinetin un laptop HP elitebook 8440p si ma joc robocraft(60 fps)dupa 30 de minute de gameplay acesta se inchide brusc de la incingere.Acesta nu a mai facut asa si se intampla doar cand ma joc acel joc.L-am tinut intr-o zi si 12 ore si tot nu s-a stins..doresc sa mentionez ca e folosit maxim 10h/saptamana si ce este drept nu prea l-am curatat de praf dar totusi se intampla doar la robocraft dau funda!

Răspuns Câştigător
| Burcea_Valentin_1999 a răspuns:

Robocraft folosete mai multe resurese cred / prost optimizat iti sugerez sa iti cumper un cooler pentru pc tau Bafta si exista si pentru laptop 50 -150 lei maxim Baffta

1 răspuns:
| Cliar a răspuns:

Posibil ca robocraft sa iti foloseasca procesorul 100% in timp ce te joci, si din cauza ca laptop-urile nu sunt ca pc-urile sa aiba cine stie ce racire, se supraincalzeste procesorul, si laptop-ul se stinge automat cat sa nu se prajeasa procesorul.