| andreicristianvlad a întrebat:

Salut! am pe stick un windows facut bootabil. am selectat din bios optiunea usb dar nu vrea sa il booteze. cand introduc stick-ul beculetul de la hard dispare si nu mai ma lasa sa fac nimic. care ar fi problema? multumesc.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uefi sau bios - e una din cele 2

| andreicristianvlad explică (pentru sierra1):

Nu apare boot options doar sa selectez manual am incercat si asa insa nu merge.

| sierra1 a răspuns (pentru andreicristianvlad):

Stick-ul poți să-l faci uefi sau bios - mbr sau gpt, depinde de ce AI TU!

| andreicristianvlad explică (pentru sierra1):

Mbr l-am facut. nu este prima data cand instalez de pe stick.

| andreicristianvlad explică (pentru sierra1):

Problema e atunci cand bag stickul in laptop ramane blocat.

| sierra1 a răspuns (pentru andreicristianvlad):

In alt laptop cum face?

| Florin_Denisov_1978 a răspuns:

Încearcă să bagi alt Windows pe stick, alta versiune

| andreicristianvlad explică (pentru Florin_Denisov_1978):

Ar fi ultima solutie multumesc de raspuns.