| telluno a întrebat:

Salut, Am si eu o mare problema cu monitorul meu, mai exact am un samsung syncmaster 710T, iar cand sunt in windows sau ma joc ceva, mi se inchide monitorul, apare chech signal cable, dupa aia isi revine, face asa cand tie lumea mai draga. cand te joci ceva se face negru 2 secunde... dupa aia isi revine iar ( si tot timpul cand se tinge spune in colt Analog. Digital ). Stie cineva ce pot sa-i fac? pentru ca e super enervant si i-am tras deja cativa pumni. Multumesc mult si astept ajutor din partea voastra. O seara linistita.

1 răspuns:
| 01Joulie01 a răspuns:

Da da da si a meu facea asa dar a mers pe baza de socuri tongue glumesc ideea e ca e o problema la cablu, probabil nu face bine contact la unitate sau la monitor, una din doua, verifica acel cablu ce face legatura intre cele 2 si asigurate ca surubele sunt stranse dar nu foarte tare. Daca nu e de la cablu, e posibil sa fie vechi monitorul si sa-ti moara incet incet, la mine chiar a mers pe baza de soc dar nu-ti recomand big grin