| pwf98 a întrebat:

Salut am si eu o problema am instalat Windows-u din greseala in D si acum am windows si in C si in D si am incercat sa sterg D si nu pot cum fac sa sterg D

5 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

He he he surpriza surpriza din pc nu ai cum sa stergi partitia, dar exista o posibilitate.
Introdu cd-ul cu windows in pc intra in meniul boot
si in loc sa instalezi windows-ul doar dai delete la partitia D
pe urma dai click pe new(asta daca utilizezi win7) si pe urma poti sa iesi definitiv si asta a fost tot!

| mickeyMT a răspuns:

Rebutezi windowsul, si in meniul de creeare a partitiilor formatezi\stergi partitia "D:\", si la "C:\" ii vei da tot o formatare(daca vrei sa reinstalezi C:\). Dupa care realoci spatiul pe care c-ul sa-l ocupe si d-ul, si selectezi sa instaleze windowsul in c.
Daca nu vrei o reinstalare este de ajuns sa formatezi partita D.
Bafta!

| pwf98 explică:

Aha deci bag windosu si cum intru in boot?

| pwf98 explică:

Am intrat acum in instalarea windowsului si zice sa aleg unde vreau sa instalez si cum sterg D

| mickeyMT a răspuns (pentru pwf98):

Pai mai inainte de asta era un meniu unde zicea ca trebuie sa formatezi partitiile. Sfatul meu:
Restarteaza computerul si citeste si reciteste tot ce scrie in meniuri ca sa poti sa-it dai seama despre ce e vorba.