| marin619 a întrebat:

Am si eu o problema vreau sa-mi fac un server de metin2 dar ai dau start si imi apare Can't connect to MySQL server on 'Si aici un ip"dar nu este al meu. apoi imi apare operation timed out si nu imi porneste.

Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Sunt 4 lucruri cand se intampla asta:
-Modificarea la Masina virtuala nu ai setat bine Ip sau datele.
-Nu ai scris bine Ip.100 la navicat sau nu ai pus bine parola.
-Navicat nu ai memorie suficienta minim 512Mb Ram sau 1Gb Ram
-Schimba servar files (unele servere files nu sunt bune) sau nu au fost modificate cum trebuie si pot aparea anumite erori.

Mult Succes!
Si nu uita sa dai funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.