| Bossu_Alex_1995 a întrebat:

am un calculator Acer aspire x cu procesor E-1200 frecventa 1.40 GHZ cu radeon graphics hd si întrebarea este ca am data frecventa procesorului la maxim adica 1400 este bine asa sau sa o dau mai mica? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Trebuie sa te asiguri ca suporta placa de baza acest overclok, tu ai marit frecventa, dar poate ca memoria ram sa nu reziste, sau, poate se incalzeste prea tare si nu raceste bine coolerul, sunt multe de verificat inainte sa faci un overclok