| Alexandru_Alex_1995_t39k a întrebat:

Am un pc cu i7 4790k(are o racire pe lichid corsair h100i ), 32gb ram si un gtx 1080 turbo de la Asus (care se incalzeste teribil) toate astea sunt pe o placa de baza Asus maximus hero VII

2 răspunsuri:
| NuSpargConturi84 a răspuns:

Du-te in bios si dai acolo la fan dai la maxim si la gpu si la cpu.

| Ioan_Frincu_1992 a răspuns:

O solutie ar fi sa dai drumul la Fan-uri la maxim
Iar alta in caz ca PC-ul este nou instaleaza/update la drivere placa de paza, procesor, placa video, daca placa de baza are alte programe tertze instaleazale si pe acelea pot fi programele de reglare a Pc-ului legat de temperaturi, frecvente...