| anonimXD23434 a întrebat:

As vrea sa cumpar niste componente pentru pc second hand de pe siteul asta https://www.diabloscomputer.ro....vreau parere despre urmatoarea configuratie PLACA DE BAZA SECOND ASUS P7P55-M.PROCESOR INTEL I3-550,. 8 GB RAM DDR3. Placa video ASUS Nvidia Geforce GT730-2GD5-BRK 2GB..restul componentelor le am de la un pc mai vechi..costa 650 lei toate ce v am scris mai devreme. niste sfaturi

1 răspuns:
| marian37 a răspuns:

Nu recomand sa iei componente/pc/laptop sh. Sunt foarte proaste! Dar daca vrei sa joci cs 1.6 e ok. Procesorul este slab. Memoriile RAM sunt ok daca au frecventa peste 1600. Placa video e ok pentru 2010. Ai grija ce sursa ai. Daca este una varza, care nu are protectii... posibil sa iti strice toate componentele pc-ului. Plus ca nu stiu daca duce placa video. Ce putere are sursa?