| TrOlU a întrebat:

Salut, As vrea sa imi cumpar un joc pentru pc (nu am mai cumparat pana acuma) din Altex si din cate am inteles primesc un key pentru steam? ce trebuie sa fac cu acel key?
(scuzati categoria dar nu imi aprea ce-a cu gaming)

Răspuns Câştigător
| InVPent a răspuns:

După ce ai key-ul intri pe Steam și undeva în stânga, jos ai "Add a game". Click pe "Add a game" și îți vor apărea trei variante:
Add a non-steam game
Activate a product on Steam
Browse the Steam Store for games
Dai click pe "Activate a product on Steam, bagi codul și gata, ai jocul în library-ul tău.

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai depinde ce joc. Daca iei ceva cu steam iei key-ul si il bagi pe steam pentru activare. Sau la unele mai da un code key, cu ceva bonus, care iti iei un cadou sau un alt joc sau ceva.