| DubStepLooL a întrebat:

Salut.As vrea sa stiu daca la cs 1.6 este un mod mai usor de a cumpara grenade ca sa nu mai tastez. FUNDA

3 răspunsuri:
| ZendyTeam a răspuns:

Eu imi modific din O (litera o), cu v de la Vendetta, pentru ca cumpar mai usor.

Fiecare face cum doreste.
Spre exemplu eu joc default, singura modificare o fac la acest buton, si cu sensivitate de 3.2 say 3.0, depinde, cand incepe runda cumpar cu F1 iar cu F2 recumpar ce am avut cu o runda inainte.
F1 te va echipa cu cele mai bune arme logic de banutii pe care ii deti.

Stima Zendy

| nda a răspuns:

Da, este un mod foarte usor.
Mergi in folderul cs-ului, intri in folderul cstrike si deschizi fisierul numit CONFIG.
Acolo jos de tot scrii urmatorul rand:
bind F4 hegren apoi salvezi modificarile si deschizi jocul si cand apesi F4 iti va cumpara automat grenada.
De asemenea, poti seta o tasta sa-ti cumpere arma, grenada, armura, defuser sau ce vrei tu.
Un exemplu:
Intri in CONFIG si jos de tot scrii bind F4 ak47 salvezi modificarile si cand intri in joc is apesi f4 cumpara automat ak47.
Pentru colt scrii in config bind f4 m4a1.
Pentru armura scrii in config bind f4 vesthelm.
Pentru flashuri scrii bind f4 flash.
Pentru deagle scrii bind f4 deagle.
Pentru usp scrii bind f4 usp. Si asa mai departe...
Daca de exemplu vrei sa apesi pe f4 si sa-ti cumpere automat pistolul care-l vrei tu, arma care o vrei tu etc, scrii bind "f4" "ak47; hegren; flash; flash; vesthelm; deagle" si asa cand apesi pe f4 cumpara ak, o grenada, 2 flashuri, armura si deagle.
Stiu ca e un raspuns lung, dar te va ajuta sa-ti fie mai usor in joc.

| nda a răspuns:

Am uitat sa spun ca F4 e doar un exemplu, tu poti pune orice tasta vrei in loc de F4, bineinteles sa fie una libera, sa nu fie una care o folosesti deja, precum W, A, S, D, Q, E, Y, U pentru ca nu vei putea.