| MusicFeelings_Maryan_1994 a întrebat:

Salut, aveti idee de ce unele site-uri nu se incarca deloc?
Navighez pe internet si unele site-uri efectiv nu se incarca, oricat as astepta. Interesant este ca majoritatea site-urilor se incarca. Daca ar fi conexiunea la internet de vina, nu s-ar incarca nimic.
Aveti idee care e problema?

Răspuns Câştigător
| medicine a răspuns:

Unele site-uri sunt programate de amatori, nu de profesionisti. Exista coduri "light" sau coduri foarte incarcate, desigur, in mod inutil, cand lucrurile respective se puteau obtine u mult mai putin cod. Exista si site-urile in flash care se incarca mult mai greu decat site-urile in javascript. Site-urile mai noi au idee de design responsiv (sa mearga frumos si pe calculator si pe telefon), javascript, jquery si alte limbaje de cod. Dar cele vechi sau cele care nu si-au permis un designer competent au o sumedenie de efecte care nu fac decat sa se incarce extrem de greu paginile sau deloc. Ce cred eu este ca este vorba de site-uri facute de amatori, sau de site-uri care nu si-au platit hostingul.

1 răspuns:
| Al3x998 a răspuns:

Nu am nici o idee de ce se intampla asta. Si eu patesc la fel de cateva zile, pur si simplu unele pagini nu se incarca deloc. Nu e de la net. Dar daca ar fi de la net incearca asta: http://www.speedtest.net/