| InSaNe3DG a întrebat:

Care s-a confruntat cu problema erorilor gen (0x000007b) sau (missing dll) la instalarea jocurilor si stie o rezolvare? Am toate programele necesare: C++, DirectX, Netframeork, etc,. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Sa nu il bagi ca e plin de buguri si erori. La orice joc iti da erori? Stiu ca fiecare eroare are o problema gen missing directx sau visual c++. Daca ai spune la ce joc si ce eroare iti da ar fi mai de ajutor. Asa nu exista un fix pentru toate erorile. Ai facut update-urile de la windows? Ai netframework 4.5? Ai toate redistributele de la 2005 pana la 2012 si pe x86 si pe x64? Ai nevoie si alea x86 chiar daca tu ai windows pe 64.

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Ti-ai bagat cumva windows 10?

| InSaNe3DG explică (pentru EnvyU):

Nu am bagat windows 10 deoarece inca nu stiu ce e de el. Am 7 ultimate pe 64 bit.

| EnvyU a răspuns (pentru InSaNe3DG):

Sa nu il bagi ca e plin de buguri si erori. La orice joc iti da erori? Stiu ca fiecare eroare are o problema gen missing directx sau visual c++. Daca ai spune la ce joc si ce eroare iti da ar fi mai de ajutor. Asa nu exista un fix pentru toate erorile. Ai facut update-urile de la windows? Ai netframework 4.5? Ai toate redistributele de la 2005 pana la 2012 si pe x86 si pe x64? Ai nevoie si alea x86 chiar daca tu ai windows pe 64.