| Cristian7991 a întrebat:

Salut cine se pricepe si ma poate ajuta cu urmatoarea intrebare: am internet de la rcs prin cablu si am wireless la laptop. Am inteles ca imi trebuie router wireless sa ma conectez ca la restaurante cand te conectezi cu telefonul dar am inteles ca routeru trebuie instalat. Cum il instalez? Daca poate cineva sa imi explice dar pe intelesul unuia care nu are multe cunostinte in informatica. P.S. daca trebuie altceva decat routeru va rog sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

El nu are router cu antena are unul simplu care merge conexiunea prin LAN si atata.
Ii trebuie sa cumperi un Wireless cu Antena ca tu n-ai antena la acela de la rds.
Iar daca ai un router cum il instalezi.
Mai bine iti dau un tutorial ca daca iti explic nu intelegi ca este mai complicat.
Routerul poate sa difere ca asemanare dar tot aceleasi setari se face la un router la altu difera cam maxim 20-30%.
http://videotutorial.ro/......ial-video/

1 răspuns:
| SkiSport a răspuns:

Sall cristi si eu am router dar cand l-am instalat a mers