| Akin21 a întrebat:

Salut
Cum as putea ex sa filmez un videoclip cu voce si cind intra cineva in camera sa nu mi se mai auda vocea dar videoclipul sa mearga?
Filmez Cu fraps?

1 răspuns:
| AndromedaGXY a răspuns:

Cumpara un microfon cu casti care au butoane speciale, eu de exemplu am un microfon de la Njoy care are 4 butoare :
1. micsorarea volumului
2. opreste sonorul
3. opreste microfonul
4. marirea volumului
si cand intra cineva in camera apesi pe butonul de mute. eu nu cred ca exista programe de oprirea microfonului.
mai am o idee pentru tine, incearca sa le explici familiei ce faci acolo si spune-le sa nu deranjeze in timpul filmarii, pentru a ii face sa stie cand filmezi pune un semn de genul "va rog nu deranjati, filmez" si sigur nu vor deranja...eu asa fac big grin Sper ca te-am ajutat