| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de curand am downloadat TDU (Test Drive Unlimited) si imi cere 2 GB ram, am doar 1 cum as putea sa il flashuiesc sa pot sa joc? Un raspuns va rog

4 răspunsuri:
| Cristi888 a răspuns:

Este imposibil. E un joc ff destept.

| username a răspuns:

Simplu, iti mai cumperi 1GB de rAM.

| username a răspuns:

M-ai lamurit dupa ce ai zis "am jucat un joc de 4 gb", nu e nici un joc ceara sa ceara atat memorie RAM. Readyboost e folosit pentru a marii viteza HDD-ului daca e prea "ocupat".
E clar ca nu ai folosit Readyboost (sau l-ai folosit asa, sa vezi ce este si nu ai testat nimic), deci nu are rost sa iti explic ce este Readyboost ca oricum nu ai intelege.

| username a răspuns:

"fetito" daca tu crezi ca alea sunt cerintele reale... laughing, nu am ce discuta cu tine. Cerintele unui joc sunt date de producator/publisher sunt mai mari decat cele reale pentru ca jocul nu a fost testat pe un numar mare de sisteme, iar sistemele de testare pe care le folosesc ei sunt high-end.
Iar jocul care cere 8 GB (L.A. Noire) merge perfect si pe 3, 5-4 GB. Au zis 8 pentru portarea de pe console pe PC a fost facuta rapid si DRM-ul era (si este) idiot.
La un joc conteaza in primul rand procesorul si placa video, dupa astea memoria RAM.