| CarlosBogdan17 a întrebat:

E bun procesorul acesta pentru gaming http://www.emag.ro/......E2ZB0BBBM/ Si cu ce placa video s`ar potrivi? Le vreau in special pentru gaming si nu am un buget prea mare, placa video sa fie cam in jur de 350-400 de lei.Pe viitor vreau sa ma joc BF4, GTA V, deci jocurile care au aparut in 2014 si sa se potriveasca intre ele si daca ar putea cineva sa le potriveasca si cu o placa de baza tot in jur de 300 de lei. Multumesc

3 răspunsuri:
| AnonimusGate a răspuns:

Pff procesorul este bun, placa de baza trebuie sa aiba suport fm2 si i injur de 200 de lei pe mercador sau tocmai cu vreificare colet iar de placa video nu iti iei nimica bun la 300 de lei mai bine iei una secand hand cu 400 de lei cu un bus de 256 de biti si vor merge jocurile pe medium - hight cu 6 gb of ram si o sursa care sa duca placa video de 600 de W red power

| CarlosBogdan17 explică (pentru AnonimusGate):

Nu e problema ca le iau noi am vazut o placa la 2 GB cam la 600 de lei si placa de baza o vreau noua...

| AnonimusGate a răspuns (pentru CarlosBogdan17):

Pai recomandat ar fi ca placa video sa fie cu 256 DE BITI daca vrei sa joci jocuri de ultima gneretie iar daca placa video are slot pci expres 3.0 atunci iti trebuie placa de baza cu accest suport de slot si sa mai aiba slot fm2 pentru procesor numa bine happy