| RazvanCTC a întrebat:

Salut fratilor..Am un Laptop Medion Akoya cu 4 Gb rami cu procesor Intel pentium 2020 2.4 ghz cu 2 aidka dual core si placa video Intel hd...eu am jucat pe el Pana la need for speed hot pursuit pe full rezolutie si mere perfect.si la need for speed the run face figuri...asa ca rog frumos ziceti-mi si mie ceva Games ca am cautat ca nebunu si nu gasesc.peace..app

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Mai exact CE ai cautat? Cit de greu e sa cauti frumos pe Google "best PC games of 20xx", vezi topul anului respectiv si te hotarasti pe care sa il iei la puricat, ca sigur ti-a mai scapat cite ceva din anii trecuti care merita jucat.

| RazvanCTC explică (pentru KodrutZ):

Frate am descarcat o gramada de Gmaes.dar am windows 8 si nu merg toata..si am windows 8 licentiat cumparat din magazin. ziceti-mi ceva games maxim pana in 2011 care sa mearga pe windows 8

| KodrutZ a răspuns (pentru RazvanCTC):

Haoleu, si Windows 8, si laptop low-end, si vrei jocuri... cam nu se pupa astea. Daca stiai ca vrei jocuri, nu trebuia sa iti iei laptop si mai ales unul ieftin. sad

| RazvanCTC explică (pentru KodrutZ):

Atunci explica-mi cum am jucat pe el si Fifa 2013?

| KodrutZ a răspuns (pentru RazvanCTC):

Cu greu ai jucat fifa 2k13, cu greu. Plus de asta, sa avem scuze - FIFA 2013 are cerinte la nivelul anului 2010, asa ca nu e mare fis. Si eu joc pe laptopul meu din 2009 tot ce s-a scos pina prin 2005-2006, chiar mai noi, dar asta nu il face laptop de gaming si nici macar pretabil la asa ceva (chit ca are placa video dedicata destul de ok chiar si pentru 2013, se supraincalzeste daca il chinuiesc cu joace si nu are sens).
Plus de asta, buba s-ar putea sa nu fie laptopul cit compatibilitatea jocurilor respective cu Windows 8, caz in care chiar n-ai ce face. Si eu am incercat zilele trecute sa pun pe laptop un joc din 1991 (nu e nici o greseala, unu-noua-noua-unu) care se presupunea ca merge chiar si pe Windows 7, insa pe 64 de biti n-a vrut sa mearga si pace.

| RazvanCTC explică (pentru KodrutZ):

Ma acuma I-am bagat windows 7 si merge tot pe el, chiar si crisis 2 pe 3 nu am incercat da nah,,, si fifa 13 mergea la full oricum infine mersi

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Eh, ai vazut? Alta viata cu 7, tine minte ca Windows 8 e pentru cocalari si pidosnici.
P.S. Crysis 3 nu te astepta sa faca ravagii. Eventual o sa vezi 1-2 fps... happy