| AndrEey007 a întrebat:

Salut, ieri am cumparat o placa video nVIDIA gt 730 2gb ddr3 si cand deschid pc nu se aprinde monitorul, dau 3-4 restarturi si porneste intru sa ascult muzica bluescreen, si sa fie ca e ddr3? Pe placa de baza scrie ddr2 dual sau cv de genu, am inchis pc dupa ce am instalad driveru si ziua urmatoare nu se mai deschidea monitorul, nici beepul cand se deschide pcul nu s-a auzit, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Delocimportant a răspuns:

Desfa unitatea centrala, scoate placa video din slot, apoi sscoate placutele ram, si monteaza-le la loc. Uita-te daca nu au praf sau ceva contacte aurii arse. Apoi incearca sa il pornesti iar calculatorul.

| AndrEey007 explică (pentru Delocimportant):

Cand sa deschid pc-ul imi apare Oc fail. nu am facut ce ai zis tu in comentariu, o sa incerc acum, mersi mult, vreo alta idee daca nu o sa mearga te rog.