| Labpateu a întrebat:

Salut,îmi poate explica ai mie cineva ce înseamnă Kinetic pentru Xbox One și la ce ajuta!?!
Mersi,

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Kinect este un dispozitiv periferic, care le permite utilizatorilor să se folosească de consola Xbox One fără ajutorul unui controller fizic, ci doar folosind gesturi ale corpului și comenzi vocale.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Kinect

Kinect e un dispozitiv ce capteaza miscarile si sunetele utilizatorului, te poti juca si naviga fara controller. ( Nu toate jocurile ).