| RayKzor51 a întrebat:

Salut! imi puteti recomanda un site ok si safe pentru a comanda doua placute de memorie ram de 16 gb.
Si sa mi ziceti care marca e ok. Corsair Vengeance sau Kingston HyperX FURY?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Iti recomand Pc Garage sau eMAG! Amandoua sunt de incredere dar au preturi mai mari putin ca in alta parte!
Cat despre rami, cele de care ai mentionat sunt printre cele mai bune, deci bafta!

| RayKzor51 explică (pentru lpavel):

Unii mi-au zis ca nu e ok sa comanzi rami de pe internet, ca cica nu sunt la fel de buni. Unii ma sfatuiesc sa ma duc direct la Altex fizic sa cumpar

| lpavel a răspuns (pentru RayKzor51):

Acei,,unii" sunt atat de prosti de dau in gropi! NU te lua dupa ei, altex-ul e mai scump ca alea ce ti-am zis!
Eu mereu imi comand de pe net si inca de la magazine de care nici nu s-a mai auzit pentru ca acolo le gasesc mai ieftin si niciodata nu am luat teapa pentru ca aleg sa platesc curierului cand vine coletul, deci nu am cum sa iau teapa! Teapa iei de pe OLX si altele de genul nu din magazine online!
Am comandat si de pe eMAG sau pc garage componente pc chiar si laptopuri, monitoare etc toate au fost ok, deci comanda fara grija nu te lua dupa toti prostii!

| RayKzor51 explică (pentru lpavel):

Voi comanda un Kingston HyperX FURY de pe eMAG. E mai ok decat Corsair Vengeance

| lpavel a răspuns (pentru RayKzor51):

Amandoua sunt la fel de bune ca marca!

| lpavel a răspuns (pentru RayKzor51):

Alege cu un CL cat mai mic pentru rapididate mai mare!

| RayKzor51 explică (pentru lpavel):

Am ales CL 20 nu am găsit mai puțin:/

| lpavel a răspuns (pentru RayKzor51):

N-ai cautat destul... bune si alea!

| RayKzor51 explică (pentru lpavel):

Zici ca e mai ok CL20? Nu prea am auzit vorbe bune despre el

| lpavel a răspuns (pentru RayKzor51):

Am zis ca merge dar nu e cel mai bun! Departe de a fi cel mai bun!