| DaveD a întrebat:

Salut.
In primul rand vreau sa scuz categoria, dar este cea mai accesata.
Sora mea vrea sa plece impreuna cu alte doua prietene la mare si tin sa mentionez ca sunt toate minore. Sora mea are 15 ani si prietenele ei au fiecare 16 ani. Vreau sa imi raspundeti la cateva intrebari :
1. Cat costa un bilet Bucuresti - Eforie Sud pentru minori + carnet de elev?
2. Pot cumpara ele direct biletele daca merg la gara cu buletinul si carnetul de elev?
3. La mare le cazeaza cineva avand in vedere ca sunt minore?

Daca mai aveti si alte sfaturi va rog sa imi spuneti. Dau fundita + vot persoanei care imi raspunde corect la toate intrebarile. Multumesc.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Ehem... da' voi parinti aveti? Parintii, daca ii aveti, pe ce lume traiesc?
1. Te uiti frumos pe infofer.ro si vezi.
2. Asta da.
3. Piratii le cazeaza, desigur. Poate le mai fac si altele daca tot le vad singurele si fragede...