| Strepix a întrebat:

Salut! La FIFA 23, Career Mode, când negociez un contract cu un jucător la un moment dat ma întreabă de "release clause". Ce semnifica mai exact, ar trebui sa dau fără clauza sau ce suma sa pun? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Clauza de reziliere. Daca are trebuie platit in plus la clubul de unde e cumparat clazua de reziliere. Gen daca jucatoril e 9 milioane si clauze 1 miliom, se plateste 10.

| vodami92 a răspuns:

De obicei genul asta de jucatori sunt scumpi! si apoi la unii chiar la creste valoarea inaintand in varsta!