| IonyLiviu a întrebat:

Mi-am facut si eu un calculator pe piese si totul merge bine, am conectat tot, placa de baza merge, sursa merge, ventilatoru de la procesor, etc. Cand il conectez la monitor imi zice "No video input". Stie cineva ce sa ii fac ca sa mearga?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica placa video daca este buna, cablul de semnal (cel de la placa video la monitor) si monitorul. Adica: mergi cu placa video, monitorul si cablul la un prieten. Inlocuieste-le pe rand. Daca toate sunt bune atunci slotul PCI-e este defect.