| CristiUcV a întrebat:

Salut mi-am instalat acum gta IV dar mi se blocheaza uneori, am un calculator destul de bun pentru a-l juca. Aveti idee despre cum pot sa-l fac sa nu se mai blocheze?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum ma asteptam, placa video nu indeplineste conditiile minime. E de 3 ori mai slaba decat minimul necesar. Procesorul si ramii sunt in regula dar fara o placa video decenta nu ai cum sa rulezi jocuri pretentioase.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Cu siguranta iti trebuie o placa video mult mai rezistenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aparent nu ai un pc atat de bun pe cat creadeai. Daca postai configuratia poate ca si aveam cu ce sa te ajutam

| CristiUcV explică (pentru anonim_4396):

Dupa parerea mea pot sa-l rulez cel putin la cerintele minime, dar o sa postez si configuratia pc-ului:procesor dual-core 2.3 Ghz, 3 gb ram si placa video 512 mb

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiUcV):

"placa video de 512" nu e un raspuns complet. Am nevoie de modelul placii, ca asa si eu avem o placa de 512 din 2006 pe care abia rulam fifa 2008.

| CristiUcV explică (pentru anonim_4396):

ATI Mobility radeon HD 4300 series

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiUcV):

Asa cum ma asteptam, placa video nu indeplineste conditiile minime. E de 3 ori mai slaba decat minimul necesar. Procesorul si ramii sunt in regula dar fara o placa video decenta nu ai cum sa rulezi jocuri pretentioase.