| bogdan13513513 a întrebat:

Ofer funda rapid! Am o problemă la PC, am șters Windows Update și nu mai merge sa fac update. Cum sa fac să îl am din nou? Imi apare error (0x80070424). Vreau un video sau ceva că unele componente de exemplu microfonul nu se aude din cauza că nu este updateul făcut, repede va rog!

Răspuns Câştigător
| Csander a răspuns:

Microfonul nu are nici o treaba cu faptul ca nu ai update facut la windows, ci cu faptul ca iti lipseste driverul de sunet.
Pe langa asta, daca vrei update-urile la windows, gasesti totul direct pe pagina de la Microsoft unde scrie in romana si iti ezplica totul pas cu pas.

| bogdan13513513 explică (pentru Csander):

Și cum fac rost de driver-ul de sunet?

| Csander a răspuns (pentru bogdan13513513):

Tot prin Google, cauti Realtek. E un program universal mai pentru orice placa de sunet, on-board sau dedicata.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

De unde stii ca nu se aude pentru ca nu este updateul facut? Poate fi oprit microfonul de undeva, poate nu ai driverul de sunet instalat, poate nu-ti functioneaza microfonul etc. Spune ce ai pe calculator: rami, procesor, placa video, mai ales modelul placii de baza, sau cauta direct pe site-ul producatorului placii de baza driverele. Da-i permisiuni microfonului si testeaza-l si-n alte conditii si o sa functioneze daca nu e ceva hardware stricat.

| bogdan13513513 explică (pentru CM7YRE):

Mulțumesc mult microfonul era stricat

| CM7YRE a răspuns (pentru bogdan13513513):

Cu placere, bine ca ai rezolvat.